.

הכלי להערכת האימפקט של ההתנדבות בתקופת הקורונה

מעריכים את ההשפעה

טופס הרשמה לשימוש בכלי

האם ברורה לך ההשפעה של ההתנדבות בתקופת משבר הקורונה? כיצד הפעילות משפיעה על המתנדבים? על הצוות המקצועי? ועל הקהילה?

עם התפרצות מגפת הקורונה הארגונים החברתיים, הרשויות והעסקים נענו לאתגר והפעילו יותר ממיליון ישראלים שהתנדבו במהלך המשבר, וגילו אחריות, מעורבות וסולידריות במיטבה.

עכשיו, כשאנחנו בעיצומו של גל שני, אנו רוצים שניה לעצור ולבדוק- את האימפקט של ההתנדבות על המתנדבים ועל הארגון/העסק/הרשות. זוהי הזדמנות לבדק בית, להעמקת הידע וללמידה ושיפור מתמיד! זוהי אף הזדמנות לבחון היכן כל ארגון/עסק/רשות עומד אל מול בנצ'מרק* ארצי, אותו נוכל לספק להם.

בשנה האחרונה פיתחה הרשת להתנדבות ישראלית, בליווי ארגון 'מידות' את ה"כלי להערכת האימפקט של ההתנדבות". כיום, אנו מציעים ללא כל עלות, כלי מקוצר וייעודי- שיבדוק את האימפקט של ההתנדבות בתקופת הקורונה בלבד

הכלי מוצע לכל ארגון, עסק או רשות שרוצים להשתמש בו, ללא כל עלות!

כל שעליכם לעשות הוא להרשם כאן, לקבל מאיתנו לינק לשאלון להפצה, לשלוח את השאלון ולעודד מענה בקרב המתנדבים/ות והצוות ולהמתין על מנת לקבל מאיתנו דוח מעוצב ואינפורמטיבי, עם שלל התוצאות שהתקבלו.

מעוניינים להצטרף? הרשמו בעמוד זה!

שאלות ותשובות

או במילים אחרות - איך זה עובד?

מה מטרת הכלי?

הכלי להערכת האימפקט של ההתנדבות בתקופת הקורונה נועד לסייע לאלו שמעוניינים להבין לעומק מה ההשפעה של ההתנדבות בתקופת המשבר. הכלי מיועד לכל הארגונים, העסקים והרשויות המפעילים מתנדבים/ות (מכל המגזרים; פרויקטים וארגונים; ממוסדים ולא ממוסדים) ומאפשר להעריך את ההשפעה של ההתנדבות המתקיימת במסגרתם, בתקופה מורכבת זו.

איך פותח הכלי ועל ידי מי?

הכלי פותח, כאמור, על בסיס הכלי להערכת האימפקט של ההתנדבות, שפותח על ידי הרשת להתנדבות ישראלית, בליווי ארגון "מידות". הכלי מבקש לבחון את ההשפעה של הפעולה ההתנדבותית על ההון האישי, הכלכלי והחברתי של הפרט/ הארגון או הרשות/ הקהילה בתקופת משבר הקורונה. הכלי הוא גנרי! שאלון קבוע, שלא ניתן לעשות בו שינויים, אך מאפשר הערכה פשוטה ובנצ'מרק* להשוואה.

מה ניתן להעריך באמצעות הכלי?

הכלי מעריך את ההשפעה של ההתנדבות בתקופת הקורונה על המתנדבים/ות ועל הצוות המקצועי. הכלי בודק גם את התפיסות של המתנדבים והצוות אודות איכות ניהול ההתנדבות בתקופת החירום; התרומה של התנדבות בחירום הן לקידום המשימה הארגונית/הרשותית, הן לסיוע לאוכלוסיות המוטבים/ות וכן את ההשפעה של התנדבות על שלושה סוגי הון – אישי (התפתחות, ניסיון, ביטחון עצמי, משמעות ועוד); כלכלי (הכנסה, הכשרה, אפשרויות תעסוקה) וחברתי (קשרים, אמון מוכלל, שייכות קהילתית ועוד). 

איך בנוי הכלי?

הכלי מכיל שני שאלונים - אחד למתנדבים/ות ואחד לאנשי הצוות של הארגון. חלק מהשאלות בשני השאלונים דומות, על מנת לאפשר השוואה בין התפיסות של המתנדבים/ות והצוות בנושאים שונים. השאלונים הם גנריים ואין אפשרות לעשות כל שינוי בשאלונים. רשויות וארגונים המשתמשים בכלי מקבלים על עצמם להשתמש בו כפי שהוא. השאלונים בנויים על פי לוגיקה- כך שלא כל השאלות מיועדות לכל המשיבים. המשמעות היא, שכאשר אתה עובר על השאלון- חשוב לנסות מגוון של אפשרויות מענה, כדי לראות את התמונה המלאה והמורכבת של השאלון. מומלץ בחום להכיר את השאלון מקרוב, באמצעות השאלונים לדוגמא שבהמשך העמוד.

מה השימוש בכלי מצריך ממך?

מעט מאד! מלא/י את הטופס שלהלן ושלח/י לנו לוגו למייל: lioraa@ivolunteer.org.il. הכן/יני את רשימת התפוצה של השאלון: מתנדבים/ות ואנשי צוות. עם קבלת הטופס והלוגו ממך, אנחנו נשלח לך לינק להפצה של השאלון, להפצה. איך מפיצים? פשוט שולחים את הקישור למתנדבים/ות ולצוות יחד עם כמה מילות הקדמה, באחת או יותר מהדרכים האלה: דוא"ל, ווטסאפ, מסרון (SMS), אגרת מידע (ניוזלטר), רשתות חברתיות וכדומהכעת נותר לך לעודד את המתנדבים/ות והצוות במגוון דרכים להשיב על השאלון! כעבור 4-5 ימים נעדכן אותך במספר המשיבים על השאלון. כעבור 14 ימים נסגור את השאלון לתגובות ונכין לך דוח מסכם.

מה יכלול הדוח המסכם?

גרפים המתארים את המענה לשאלות השונות. הצלבות של נתונים מעניינים, תובנות חשובות. בנוסף, תקבל/י קובץ אקסל ובו כל הנתונים הגולמיים, על מנת שתוכל/י להמשיך ולעבד עיבודים נוספים במידה ותרצה/י. לאחר שיצטברו אצלנו די נתונים, נספק לך גם נתונים ארציים לטובת השוואה (בנצ'מרק).

ומה לגבי פרטיות? חסיון?

אנא קרא/י את תנאי השימוש והפרטיות בכלי. הרשת להתנדבות ישראלית, באמצעות המועצה הישראלית להתנדבות מתחייבת שלא לחשוף נתונים קיימים במערכת ו/או לשתף איש בנוגע למידע העולה מהם, לרבות שותפיה ו/או להעבירם לכל גוף אחר, זאת פרט לשימוש בנתונים סטטיסטיים גנריים- מבלי לחשוף את זהות הארגונים שמהם נדלו הנתונים. לרשת להתנדבות ישראלית, באמצעות המועצה הישראלית להתנדבות, תהיה אפשרות לדלות מהמערכת נתונים סטטיסטיים, שאינם משוייכים לארגון והמספקים תמונה כללית אודות תוצאות השאלונים- זאת במטרה לייצר בנצ'מרק* השוואתי, לבחון מגמות ותהליכים ולזהות מידע הרלוונטי למחקר וללמידה. 

וכמה זה יעלה לי?

הכלי מוצע ללא כל עלות, לכל ארגון/רשות/עסק המבקשים לעשות בו שימוש. 

מעוניין/ת להכיר את הכלי מקרוב? לראות כיצד בנוי השאלון?

להלן גרסת צפייה מקדימה של השאלונים.

מעוניין/ת להרשם לעשות שימוש
בכלי להערכת האימפקט של ההתנדבות בקורונה?

במקביל למילוי הטופס, אנא שלח/י לנו את לוגו הארגון שלך, על מנת שנכין לך לינק להפצת הכלי,
את הלוגו יש לשלוח למייל:
lioraa@ivolunteer.org.il

מומלץ לקרוא את תנאי השימוש והפרטיות

מי אנחנו?

הרשת להתנדבות ישראלית מהווה שותפות בין מגזרית, בין משרדית ובין ארגונית, במסגרתה מגוון של ארגונים שותפים, פועלים יחד ולוקחים אחריות משותפת לקידום ולהרחבת ההתנדבות בחברה הישראלית. הרשת מעודדת שותפויות רב מגזריות, המשלבות כוחות לבניית פעולה קולקטיבית אפקטיבית לקידום ההתנדבות. הרשת פועלת על בסיס התפיסה כי התנדבות היא כלי חברתי משמעותי התורם לקידום פלורליזם, הכלה חברתית, חוסן חברתי ולקינון חברה דמוקרטית יציבה.

המועצה הישראלית להתנדבות, ארגון התשתית המוביל לקידום תרבות ההתנדבות וההשתתפות החברתית, נבחרה על-ידי הארגונים המייסדים של הרשת לנהל, לתכלל ולתפעל את פעולת הרשת להתנדבות ישראלית. המועצה מספקת למגוון השחקנים בשדה את התמיכה המערכתית ההכרחית ואת הכלים הנדרשים לייזום, ולחיזוק פעולת ההתנדבות, הרחבתה ומקצועיותה.

לפרטים נוספים, הכנסו לאתר שלנו: www.ivolunteer.org.il  או צרו קשר: office@ivolunteer.org.il טלפון: 03-5606670

*בנצ'מרק: בנצ'מרק (Benchmark) הוא מדד להשוואה, המהווה נקודת התייחסות להערכת ביצועים ורמות איכות. בכך שנספק לכם ממוצע ארצי של תשובות לשאלון האימפקט, תוכלו לבדוק את מצבכם, לאור ממוצע זה ולהבין לאן יש לשאוף או היכן מצבכם מצוין! 

נבנה באמצעות מערכת דפי הנחיתה של רב מסר

.